Code Europe 2018 - największa konferencja IT w Polsce

Czy w Polsce są organizowane konferencje IT na naprawdę dobrym poziomie? Postanowiliśmy się przekonać i wybraliśmy się do Warszawy na “największą” w Polsce konferencję przeznaczoną dla programistów, testerów i fanów nowych technologii - Code Europe 2018.

Największa w Polsce konferencja dla programistów

Code Europe to konferencja poświęcona najważniejszym trendom na rynku IT. Zapraszamy osoby, które chcą się rozwijać z wykorzystaniem najnowszych technologii w programowaniu, pod okiem międzynarodowych specjalistów oraz wybitnych praktyków”. Tak o swoim wydarzeniu piszę Grupa Absolvent, główny organizator konferencji, jednocześnie informując o pokaźnych liczbach czwartej edycji 2018:

4 miasta: Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań
20 warsztatów
150 prelegentów
9000 uczestników

NASA, sztuczna inteligencja, autonomiczne samochody i wiele innych

Code Europe to 10 ścieżek tematycznych: Cloud Computing, Data Science, DevOps & Architecture, Digital Transformation Solutions, Future & Inspire, Gamedev, IoT & Mobile Hardware, Java & Scala, Programming languages, Security & Testing, Tomorrow Web - składających się z wykładów, prezentacji i warsztatów.

Żałujemy, że nie mogliśmy pojawić się na wszystkich prelekcjach - wybór był naprawdę trudny - 150 wykładów i warsztatów, prowadzonych przez światowej klasy praktyków z NASA, Google, JetBrains, Elastic, Eventbrite, IBM, Intel czy Microsoft. Zdecydowaliśmy się na uczestnictwo w następujących prezentacjach (dwie najlepsze krótko opisałem):

  • “Developing Micro-services with Kubernetes” - Michael Bright (fan Open Source, Linuks, Docker, Kubernetes, Jupiter, projektów OpenStack).

Jedna z najlepszych prezentacji. Michael skupił się głównie na sposobie wdrażania mikro-usług na platformę Kubernetes. Jego wystąpnienie było bardzo merytoryczne - pełne technicznych aspektów i praktyczne zarazem - uzupełnione o livecoding!

code europe

  • “AI in autonomous cars - Sztuczna inteligencja w autonomicznych samochodach” - Krzysztof Miksa (Dyrektor Inżynierii, TomTom) code europe

  • “Distributed Failure: Learning From Aviation” - Andrew Godwin (główny programista Django, Eventbrite)

Mój zdecydowany faworyt! Najlepsza prezentacja dnia, której tematem przewodnim była software architecture. Andrew opowiadał o tym jak rozwiązywanie błędów w lotnictwie można przełożyć na świat IT, w szczególności na projektowanie oprogramowania. Jeśli prezentacja pojawi się na YouTube - koniecznie obejrzyjcie!
code europe

  • Azure Machine Learning Time Series Analysis for Anomaly Detection - dr Dawid Borycki (inżynier oprogramowania, badacz biomedyczny) code europe

Nagrania z prelekcji (mamy nadzieję) znajdą się na kanale Code Europe na YouTube

Podsumowując:

Wybór tematów, warsztatów i prezentacji jest bardzo szeroki i pod tym kątem Code Europe to naprawdę interesująca i warta uczestnictwa konferencja. Bywało, że niektóre ciekawe prelekcje zaczynały się w tym samym czasie i musieliśmy wybierać jedną spośród dwóch (liczymy, że na YouTube będą dostępne wszystkie nagrania).

Poziom merytoryczny prezentacji był zróżnicowany. Dwie opisane przeze mnie wyżej oceniam bardzo dobrze i to one sprawiły, że moja opinia na temat Code Europe jest zadowalająca.

Pozytywnie mogę także ocenić organizację - począwszy od lokalizacji wydarzenia (4 miasta), aż po kwestie techniczne (przygotowanie sal i prezentacji) czy nawet promocyjne.

Więcej zdjęć z Code Europe na naszym profilu na Facebooku: TUTAJ

click to subscribe
hire us

Let’s talk about Mobile Apps

We’d love to design, develop and release them for you.

Highest DevOps Standards

Our team wield the right skills to make things work.

Angular magic in the making

Most flexible development technology for stunnig results.

Web Apps cooked the right way

The ultimate combination of code, design and user experience.

Django REST Framework

TEONITE develops, supports and donates open source projects.