TensorAlpha - Fundusz inwestycyjny oparty o kryptowaluty - Case Study

Problem klienta

W skrócie, nasz klient TensorAlpha jest startupem, który pracuje nad stworzeniem funduszu inwestycyjnego opartego o kryptowaluty.

Jako, że klient skoncentrowany jest głównie na tworzeniu strategii inwestycyjnych, potrzebowali narzędzia, które pozwoliłoby im cały czas trzymać rękę na pulsie. Podjęli decyzję, aby wszelkie wysiłki związane z analizami strategii inwestycyjnych zlecić nam, ze względu na nasze doświadczenie związane z wizualizacją danych, dashboardami i interaktywnymi wykresami.

Rozwiązanie

Rozwiązaniem było stworzenie dashboardu, który wyświetla istotne kluczowe wskaźniki efektywności danych strategii, jak i wykresy dla jasnej wizualizacji danych.

Z uwagi na konieczność szybkiego dostarczenia projektu, zdecydowaliśmy się użyć mikrousług, aby zoptymalizować proces komunikacji z klientem.

W praktyce oznaczało to, że istniały jasno zdefiniowane granice odpowiedzialności i mogliśmy poświęcić uwagę na rozwijanie dashboardu, podczas gdy klient mógł skoncentrować się na dostarczaniu logiki biznesowej.

Jedną rzeczą, o której musimy wspomnieć, było bezcenne narzędzie, które umożliwiło nam łatwiejszą komunikację - GRPC. Używanie GRPC oznaczało, że klient mógł dostarczyć nam dowolny wskaźnik efektywności, a my mogliśmy dodać go do dashboardu, bez konieczności wchodzenia w szczegóły techniczne dotyczące danego wskaźnika.

W skrócie, działało to tak, że klient tworzył plik proto (jako, że to klient wiedział dokładnie jakie dane powinny być wyświetlane na dashboardzie) i działał on jako wspólny interfejs. Taki plik definiuje rodzaje danych i funkcje, które mogą działać na tych typach danych.

Krótkie Podsumowanie Architektury

Backend zaimplementowaliśmy w Django, frontend w ReactJS, a logikę biznesową w Node.js i Typescript. GRPC zostało użyte do komunikacji między bakckendem, a logiką biznesową.

Referencje od klienta

Teonite to zespół doświadczonych profesjonalistów, nasza współpraca przebiegała gładko i bezproblemowo. Stworzony dla funduszu inwestycyjnego opartego o kryptowaluty dashboard spełnił nasze wymagania i liczymy na dalszą współpracę z TEONITE w przyszłości.

David Klemm, CEO - tensoralpha

TL;DR

Jako rozwiązanie problemu klienta, stworzyliśmy dashboard pokazujący istotne kluczowe wskaźniki efektywności strategii inwestycyjnych.

click to subscribe
hire us

Let’s talk about Mobile Apps

We’d love to design, develop and release them for you.

Highest DevOps Standards

Our team wield the right skills to make things work.

Angular magic in the making

Most flexible development technology for stunnig results.

Web Apps cooked the right way

The ultimate combination of code, design and user experience.

Django REST Framework

TEONITE develops, supports and donates open source projects.