Podsumowujemy rok 2018!

Gdybym miała w jednym zdaniu podsumować to, co w mijającym roku wydarzyło się w TEONITE, to… Nie, tego zwyczajnie nie da się opisać w kilku słowach - nowe projekty, wyjazdy na konferencje, partnerstwa, rekrutacja, praktyki, konkursy, raporty, open source, kosmosy, satelity, wyjazdy integracyjne - o tym musieliśmy wam opowiedzieć i zrobiliśmy to podczas Facebook LIVE. Poniżej znajdziecie skrót (hehe) tego, co u nas się działo. Enjoy!

Zaczęliśmy nowe projekty komercyjne

W mijającym roku zrealizowaliśmy kilka dużych projektów dla naszych klientów. W poniższym zestawieniu znajdziecie te najważniejsze, o których możemy napisać

Kolejny projekt dla przemysłu filmowego

Po UltraViolet, pod raz drugi podjęliśmy współpracę z przemysłem filmowym i dla firmy z drugiej setki Fortune 500 zbudowaliśmy ogromny serwis, który sprostał wyzwaniom nowoczesnego użytkownika i dynamicznie rozwijającej się technologii. Cały projekt powstał całkowicie zdalnie we współpracy z Thought Foundry Inc., firmą z USA, zajmującą się innowacjami cyfrowymi.

TEONITE pomogło nam zrealizować skomplikowane przedsięwzięcie biznesowe , które zakończyło się sukcesem. To wykwalifikowana drużyna specjalistów, która bez problemu współpracowała z naszym zespołem przez cały okres trwania projektu.

Timur Insepov, CEO Thought Foundry

Dla T-mobile opracowaliśmy model Machine Learning

Naszą wiedzę, dotyczącą zastosowania Data Science i Machine Learning w optymalizacji procesów biznesowych i modelowaniu predykcyjnym, wykorzystaliśmy we współpracy z T-mobile. W ramach projektu powstał Raport opisujący wyniki badań przeprowadzonych na danych; Algorytmy, składające się na cały proces przetwarzania danych oraz nauczony model Machine Learningowy, zdolny do generowania predykcji.

Więcej o projekcie dowiecie się z case study, które niedługo ukaże się na blogu.

Projekt zrealizowany przez TEONITE dostarczył nam wartościowych informacji na temat posiadanych przez T-Mobile danych. Zwinne podejście w połączeniu z szeroką wiedzą w obszarze Data Science zagwarantowały powodzenie całego przedsięwzięcia.

Michał Krauze, Head Of New Business and Innovation at T-Mobile Polska

teonite_tech

Zbudowaliśmy system do zdalnego zarządzania flotą urządzeń dla Gastrofix

Gastrofix jest jednym z najbardziej innowacyjnych w Europie dostawców systemów kas fiskalnych tzw. Point of Sale (POS). Zbudowaliśmy dla nich system, który pozwala zdalnie zarządzać wieloma urządzeniami na raz oraz monitorować, zarządzać, instalować najnowsze oprogramowanie i sprawdzać na bieżąco stan urządzenia.
Więcej o projekcie dowiecie się z case study, które niedługo ukaże się na blogu.

Pracujemy z TEONITE od dwóch lat. Ich szeroki zakres umiejętności - szczególnie doświadczenie w Data Science - spowodował, że powierzyliśmy im nasze projekty. Była to świetna decyzja - współpraca przebiega sprawnie, a zespół TEONITE działa elastycznie i profesjonalnie.

Ulrich Abend, CTO Gastrofix

Wsparcie dla think project!

Rozpoczęliśmy strategiczną współpracę z think project!, firmą zajmującą się rozwojem platformy danych (Common Data Environment, CDE) dla projektów budowlanych i inżynieryjnych. Wspieramy think project! w rozwoju nowych produktów. Dotychczasowa współpraca umacnia nas w przekonaniu, że model Team as a Service daje świetne rezultaty.

Realizowaliśmy projekty wewnętrzne (Open Source i nie tylko)

opensource

W 2018 nasza załoga nie mogła się oprzeć chęci realizacji projektów wewnętrznych. Chcieliśmy robić coś dodatkowego, mieć swój wkład w Open Source i znaleźliśmy czas na zdobywanie nowych doświadczeń i podwyższanie umiejętności poza pracą projektową.

Łukasz i Jacek zaangażowali się w projekt PLAsTiCC Astronomical Classification na platformie crowdsourcingowej Kaggle (Kaggle pozwala naukowcom i deweloperom angażować się w trwające machine learningowe konkursy, tworzyć i udostępniać kod oraz hostować zestawy danych). W najlepszym momencie rywalizacji chłopakom udało się być na 12 miejscu na 659 drużyn!

Oprócz Kaggle, Łukasz pracował także nad jednym z naszych najważniejszych projektów partnerskich - testował maszynę DGX Station od nVIDIA pod kątem optymalizacji sieci neuronowych I/O (4 karty Tesla V100 połączone przez NVLink, które oddają do użytku mniej więcej 500 teraflopów mocy obliczeniowej). O przebiegu badania oraz wynikach możecie poczytać tutaj.

Jacek zbudował narzędzie dla deweloperów i testerów, które gromadzi dane o wszystkich projektach w jednym miejscu - pokazuje czarno na białym, które testy przeszły, a które nie powiodły się i jak wypadamy na tle innych projektów InspectR.

Inspectr

Oprócz InspectR wreszcie mieliśmy okazję pochwalić się aplikacją Andrzeja, bazującą na konwolucyjnej sieci neuronowej - Deep Image, która pozwala na powiększenie grafiki, bez utraty jej jakości.

deepimage

Do naszego biura zakupiliśmy także drukarkę 3D ZMorph VX, jako element wspierający projekty wewnętrzne. W okresie wakacyjnym nad pracą drukarki czuwał Krystian i cały proces opisał w obszernym podsumowaniu.

Rozpoczęliśmy także serię transmisji na żywo na Facebooku. Do tej pory zrealizowaliśmy 6 nagrań: SatNOGS, Open Source, DefCON, Druk 3D, Rekrutacja w IT, AI/Machine Learning. Kolejny LIVE to oczywiście, wspomniane we wstępie podsumowanie roku 2018.

W ciągu tego roku, wraz ze wzmożonym sygnalizowaniem naszej sympatii do Open Source, zaczęliśmy dostawać sporo zapytań "skąd właściwie u nas fascynacja otwartym kodem?". Postanowiliśmy o tym napisać i na blogu, w jednym miejscu umieściliśmy wszystkie nasze projekty Open Source.

Szkoliliśmy programistów i powiększyliśmy zespół

bootmeuptnt

W 2018 położyliśmy większy nacisk na kształcenie ambitnych, początkujących programistów i zainwestowaliśmy nieco więcej czasu w BootMeUpTNT - nasz autorski program praktyk. W tym roku zgłosiło się kilkudziesięciu uczestników, z których na pokład udało się wciągnąć Oskara, Błażeja i Bartka.

W kwestii szkoleń wyszliśmy poza nasze biuro - Adam był mentorem podczas szkolenia z programowania w języku Python “PyCode Carrots #2”, organizowanego przez Geek Girls Carrots Szczecin.

2018 to także rekrutacja Full Stack Developera do naszego zespołu. Otrzymaliśmy mnóstwo zgłoszeń, przeczytaliśmy masę CV i rozmawialiśmy z kilkunastoma osobami! Dzięki wszystkim działaniom około-rekrutacyjnym rozbudowaliśmy zespół i na pokładzie powitaliśmy Jędrzeja i Wiktora. Proces rekrutacji Full Stack Developera możecie zobaczyć tutaj

Wow. Much Space. Much stars. Very Galaxy.

teonite_koszulki_opensourse

NASA, Eksploracja Kosmosu, Space X, Odyseja Kosmiczna - to tematy, które nas fascynują od dawna. To one stały się naszą bazą, jeśli chodzi o identyfikację wizualną. Rok 2018 niemal w całości kręcił się wokół tych motywów.

Na początku roku w świat wysłaliśmy informację o naszych kosmicznych koszulkach, których motyw graficzny powstał na bazie konstelacji, zaprojektowanych z logotypów języków programowania. Koszulki spodobały się na tyle mocno, że pojawiły się na łamach Antyweb tu i tu.

Kolejnymi gadżetami, nawiązującymi do naszej identyfikacji wizualnej, opartej o motywy Kosmosu są wizytówki (fluorescencyjne i świecące w ciemności) i naklejki.

Integracja w TNT

teonite_integracja

W 2018 kontynuowaliśmy naszą tradycję związaną z randomowymi sesjami zdjęciowymi Korpo Friday i zrealizowaliśmy 3 tematyczne sesje: Drone Friday, RODO Friday, Sad Friday

Wyjeżdżaliśmy na kilka wyjazdów integracyjnych, podzczas których jeździliśmy ogromną amfibią, strzelaliśmy do siebie (spokojnie, podczas kręcenia tego filmu nikt nie ucierpiał :D) i zmieściliśmy się w kilkanaście osób w dmuchanej foto-budce, podczas corocznego Christmas TNT Party. Yup, to właśnie my!

Jakby tego było mało - rozpoczęliśmy nową tradycję i co miesiąc spotykamy się na śniadaniach, na których podsumowujemy cały miesiąc i dyskutujemy nad pomysłami i problemami.

Wyjazdy na konferencje

teonite_konferencje

2018 to także wyjazdy na konferencje, związane nie tylko z programowaniem, bezpieczeństwem, ale także z marketingiem.

Robert uczestniczył w dwóch konferencjach dotyczących bezpieczeństwa w IT: Troopers IT-Security Conference, oraz największej na świecie konferencji dla hakerów: DefCON. W lutym Robert i Michał gościli w Dublin's Guinness Enterprise Centre (GEC), które zostało nazwane World's Top Business Incubator. Łukasz i Mateusz w pobliskim Berlinie słuchali wykładów o sztucznej inteligencji podczas AI Machine Intelligence Summit a nieco większa ekipa wybrała się do Warszawy na największą w Polsce konferencję dla deweloperów Code Europe. Jarek pojawił się w Poznaniu na Element UX Talks. Ja uczestniczyłam w dwóch fantastycznych wydarzeniach: Social Media Week Warsaw
oraz na zaproszenie Netflix, w premierze serialu Altered Carbon.

Współpraca, wykłady i splendor

satnogs

Można powiedzieć, że w 2018 było nas pełno, wszędzie, i tu i tam (także w Kosmosie!).
Andrzej wypowiedział się w Raporcie “AI: wyzwania i konsekwencje”, opracowanym przez Instytut infuture.institute, należący do Natalii Hatalskiej, a Łukasz udzielił wywiadu dla We need more Space - serwisowi Radka Grabarka, poświęconemu eksploracji kosmosu.

Działaliśmy także mocniej lokalnie i wzmocniliśmy współpracę z sąsiadującym z Technoparkiem Pomerania - Technikum Technologii Cyfrowych - prowadziliśmy wykłady i byliśmy obecni podczas otwarcia sali komputerowej. Zostaliśmy patronem konkursu na najlepszy biznesplan “Przystanek Sukces - biznes w Szczecinie się opłaca". Łukasz zaangażował się w Szczecin JUG Flashtalks i w styczniu opowiadał o tym "Jak zacząć pisać frontend i nie zwariować". Rozpoczęliśmy także wspólny projekt z home.pl, w ramach którego wymieniliśmy się wiedzą i doświadczeniami dotyczącymi prowadzenia biznesu.

Zostaliśmy także członkiem Factory Berlin, międzynarodowej społeczności, która składa się z fanów nowowczesnych technologii, nauki, sztuki i chętnie wymienia się wiedzą i doświadczeniem.

Nasza fascynacja Kosmosem i Open Source sprawiła, że wyszliśmy poza granice i chętnie zaangażowaliśmy się w projekt “Otwartej stacji naziemnej sieci satelitarnej” - SatNOGS i skupiliśmy się na kontrybucji merge requestów i budowie nowych węzłów SatNOGS. Zostaliśmy także Community Partnerem Konferencji Running Remote 2018, która co roku odbywa się na Bali i gromadzi entuzjastów pracy zdalnej w każdego miejsca na świecie.

Konkursy, plebiscyty, rankingi

teonite_konkurs

2018 to także rok wyróżnień i konkursów. Zostaliśmy Laureatem konkursu
“Twój biznes Pod Banderą Sukcesu”
i znaleźliśmy się wśród 30 najlepszych firm z Pomorza Zachodniego. Clutch (niezależna firma badawcza z Waszyngtonu, zajmująca się identyfikacją wiodących firm z branży oprogramowania i usług profesjonalnych), umieściła nas w rankingu Clutch wśród 500 najlepszych na świecie firm B2B. Zostaliśmy także nominowani do prestiżowego konkursu 50 najbardziej kreatywnych Brief, który nagradza najbardziej innowacyjne segmenty biznesu w Polsce.

1400 słów podsumowania

W podsumowaniu roku 2017 napisałam:

W 2018 (...) czeka nas naprawdę kilka ciekawych projektów, które napływają do nas z każdej strony. Mamy także całkiem sporo wewnętrznych pomysłów, gotowych do wypuszczenia lub będących w trakcie realizacji, które powinny ujrzeć światło dzienne już niedlugo (także w wersji Open-Source!). Będzie mnóstwo okazji na rozmowy z nami twarzą w twarz - na pewno pojawimy się na kilku konferencjach, w Szczecinie, w kraju i za granicą.

Te 1400 słów, które przeczytaliście powyżej to tylko dowód na to, że plany zrealizowaliśmy w 150% (dorzuciliśmy kilka, niezapowiedzianych realizacji) ;)

W 2019 będzie o nas jeszcze głośniej! Warto nas obserwować na Facebooku, Twitterze, Instagramie, LinkedIn, Behance i Clutch Fingers crossed!

click to subscribe
hire us

Let’s talk about Mobile Apps

We’d love to design, develop and release them for you.

Highest DevOps Standards

Our team wield the right skills to make things work.

Angular magic in the making

Most flexible development technology for stunnig results.

Web Apps cooked the right way

The ultimate combination of code, design and user experience.

Django REST Framework

TEONITE develops, supports and donates open source projects.